Griķu vafeles

Vafeles oriģinālā receptē satur ļoti daudz olu, kviešu miltus, cukuru. Protams, šajā receptē daudz kas būs galīgi citādāk. Esmu redzējusi daudz un dažādas variācijas griķu vafeļu kontekstā un patiesībā gribētu pamēģināt vēl dažas kombinācijas, kas nešaubos, ka būtu tik pat labas, ja ne vēl labākas. Noteikti jautāsit – vai var produktu X aizvietot ar produktu Y? Kas attiecas uz miltiem – domāju, ka var, bet neesmu pārbaudījusi. Kas attiecas uz olām – esmu redzējusi, ka to vietā izmanto čia sēklu “olas” vai linsēklu “olas”. Atkarībā no tā, kādu cepampulveri izmantojat, recepte var būt lietojama tiem, kuri piekopj bezglutēna diētu.

Kas nepieciešams?

-150g zaļo griķu (kurus samalu smalkos miltos)
-1 kārtīga tējkarote cepampulvera
-vaniļas cukurs. Par saldumu jau atkal – kam gribas saldu, droši gāziet klāt cukuru (pieļauju, ka ar 5-7 tējkarotēm saldummīļiem vajadzētu būt gana). Es savukārt saldumu pievienoju pavisam mazliet, toties klāt ēdu saldu saldējumu un pērnā gada jāņogu ievārījumu. Viss atkarīgs no tā, kā vēlaties pasniegt un kā vēlaties, lai tas garšo. 🙂
-~150ml sojas piena (der arī cits piens)
-2 olas
-kārtīga šķipsna kanēļa
-vafeļu cepamā panniņa
-1/2 citrona miziņa (rīvēta)
-1 tējkarote citrona sulas
-2 ēdamkarotes kokosriekstu eļļas (derēs arī cita, man vienkārši patīk aromāts, es izmantoju Biotēkas bioloģiski tīro kokosriekstu eļļu 🙂 )

Kas jādara?

-Sajauc visas sausās sastāvdaļas kopā (pēc tam, kad griķi ir samalti miltos) un pievieno tām visas slapjās sastāvdaļas. Ar pienu varētu būt, ka jāskatās rūpīgi, cik liet, jo darīju to uz aci. Konsistencei ir jābūt kā biezam krējumam. Pievieno 1 ēdamkaroti pakusušas kokosriekstu eļļas un iemaisa iekšā.
-Mazliet kokoseļļas uzlej uz panniņas (vai arī vienkārši akurāti ieeļļo to, kamēr nav karsta). Tādejādi būs vieglāk vafeles dabūt nost no panniņas.
-Lej karoti vafeļu mīklas uz vafeļu pannas un gaida brīnišķīgu rezultātu. Būtībā vafeles gatavas ir ātri, taču man patika tās paturēt ilgāk, lai iztvaiko papildus mitrums tajās un lai tās kļūst kraukšķīgākas. Rezultāts ir diez gan porains un kraukšķīgs. Ja porainums nepatīk, liec klāt mazāk cepampulvera.
-Pasniedz ar saldējumu, sīrupu vai kādu ievārījumu. Lai labi garšo!

griķu vafeles